donuts for lunch

True story: I once used all my lunch money to buy all donuts in the lunch line. I was in either kindergarten or first grade. They were 20 cents each which meant my dollar got me five. Still marginally good at the maths and may forever count in donuts. 😉

P.S. I can’t believe the adults working the lunch room let me get away with it!

P.P.S These homemade chocolate ones are scrumptious and going in all the week’s snack packs. Recipe here.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s